Kim jesteśmy?

Spółdzielnia powstała w maju 2018 r. Jej założycielami są Fundacja im. Brata Alberta i Fundacja Przyjaciół Fundacji Brata Alberta.  W Spółdzielni zatrudnione są osoby niepełnosprawne intelektualnie. Spółdzielnia zatrudnia obecnie pięć osób, ale w przyszłości ilość pracowników będzie się zwiększać. Spółdzielnia mieści się w Chełmku przy Warsztatach Terapii Zajęciowej. Zatrudnieni są byli podopieczni tej placówki, a także oddziałów w Libiążu i na Dworach. 
To właśnie wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi pozwoliło na utworzenie dobrze działającego i rozwijającego się przedsiębiorstwa społecznego. Praca w Spółdzielni to nie tylko ważny aspekt ekonomiczny, choć dla większości zatrudnionych jest to pierwsza w życiu możliwość zarobienia pieniędzy. Równie ważna jest możliwość integracji i kontaktu ze współpracownikami.

Główna działalność Spółdzielni to niszczenie dokumentów.  Jesteśmy obecni na każdym etapie usługi – od odbierania dokumentów od klienta, przez ich przygotowywanie do utylizacji, aż do zniszczenia. Usługa wykonywana jest w pełni profesjonalnie, z zachowaniem wszystkich wymogów i procedur. Do tej pory z naszych usług skorzystały zarówno instytucje państwowe, jak i prywatne przedsiębiorstwa. 

NASZ ZESPÓŁ
Fabian Stelmach
Rocznik 2001, trafił do nas ze Świetlicy Terapeutycznej w
Trzebini. W pracy najbardziej ceni atmosferę i ludzi z którymi
pracuje. Uważa prace w Spółdzielni za interesującą. Po pracy lubi
grać w szachy, piłkę nożną, chodzić na siłownie i jeździć na
rowerze. Interesuje się motoryzacją — lubi prowadzić i naprawiać samochody. Ulubiony kolor-czerwony, zwierzę — pies
Zdzisław Bochenek
Rocznik 83, były podopieczny WTZ w Libiążu. Najlepiej się czuje pracując bezpośrednio przy niszczarce. Czas po pracy spędza aktywnie – grając w piłkę nożną, siatkówkę lub na basenie. W sezonie letnim dużo czasu spędza w lesie na zbieraniu grzybów. Lubi zające i kolor niebieski.
Piotr Waliczek
Rocznik 88, były podopieczny WTZ w Chełmku. W pracy najbardziej lubi niszczenie dokumentów i sprzątanie. Wolny czas spędza ze znajomymi lub pomagając przy pracach domowych. Najchętniej pracuje w ogrodzie lub kosi trawę. Lubi wszystkie zwierzęta i kolor biały.
Ryszard Mazur
Rocznik 71, były podopieczny WTZ na Dworach. W pracy najbardziej ceni możliwość stałego zajęcia. Po pracy lubi zajmować się domem. Odpoczywa oglądając filmy sensacyjne. Ulubiony kolor-zielony, zwierzę-pies
Angelika Hryniewicka
Rocznik 86, była podopieczna WTZ w Chełmku. W pracy najbardziej ceni możliwośc spędzania czasu ze wspólpracownikami. Czas po pracy spędza w towarzystwie znajomych. Lubi też gotować, słuchać muzyki i oglądać sport. Ulubiony kolor-zielony, zwierzę-pies

Informacje o Spółdzielni

Arkadiusz Tomasiak

Prezes

a.tomasiak@albert.krakow.pl

502 793 678

Małgorzata Kwitowska

Kierownik Spółdzielni

m.kwitowska@albert.krakow.pl

501 899 933

Sylwia Urbańczyk

Księgowa

s.urbanczyk@albert.krakow.pl